Jak ogarnąć Resource Scheduler w CS2 na ROG ASTRAL RTX5090 D?

Przy szybkich flickach obraz miał takie dziwne, mikro-skoki, co na monitorze 360Hz widać jak na dłoni. Odpaliłem GamePP Frame Time Analyzer i choć średnia biła 500 FPS, to 1% low latał w przedziale 120-180 FPS, a frametime skakał między 2ms a 8ms. Najpierw próbowałem włączyć tryb niskich opóźnień w sterownikach, ale to gówno prawie nic nie dało, co totalnie mnie zmyliło. Dopiero w GamePP DLSS/FSR Image Sample Calibrator zmieniłem wagę próbkowania z 0.5 na 0.68 i podbiłem ostrość. W RTSS krzywa od razu się wyprostowała do 2-4ms, a gra stała się maślana. Na początku przesadziłem z ostrością i wyszły białe obwódki, więc musiałem zejść do 62%, żeby wyglądało naturalnie.
Kategoria:Użytkowanie oprogramowania Ostatnia aktualizacja:2026-04-13 11:51:43