Jak vyřešit kolísání frekvence u Zotac RTX 5070 Ti 16GB?
Když jsem šel do tvrdých Boss fightů, FPS mi najednou spadly z 90 na 40, což je v akční hře naprostá katastrofa. Úzkostně jsem otevřel GamePP Hardware Sensor Page a viděl, že GPU takt skáče mezi 2100-2500 MHz a napětí Vcore kolísá v rozmezí 0.9-1.0 V. Nejdříve jsem zkusil snížit kvalitu stínů, což mi sice přidalo 5 FPS, ale to cukání zůstalo, což mě fakt vytočilo. Pak jsem použil GamePP BIOS Load-Line Voltage Adjust Wizard, přepnul Load-Line z Auto na Manual a přidal offset +0.02 V do jádra. V RTSS se frame time okamžitě ustálil v rozmezí 11-15ms a plynulost soubojů byla úplně jinde.