Jak vyřešit nestabilitu napětí u Corsair Vengeance DDR5 v Palworld?
Když jsem spravoval obří základnu, FPS klesaly tak rychle, že mě z toho začala bolet hlava. I při středním zatížení FPS skákalo mezi 120 a 60, GamePP Sensor Page ukazoval, že frekvence CPU divoce kmitá mezi 3.5 - 4.8 GHz a napětí kolísalo o 0.08 V. Zkusil jsem v ovladačích zapnout maximální výkon, ale kromě hlučného ventilátoru se nic nezměnilo. To bylo prostě plýtvání časem. Šel jsem tedy do GamePP BIOS Load-Line Voltage Adjust Wizard, změnil Load-Line z Auto na Manual a přidal offset +0.015 V k jádrovému napětí. V 3DMark testu byla křivka frekvence najednou hladká a FPS zůstalo stabilně nad 110.