Optimalizace chlazení Jonsbo CR-1400 ARGB ve Frostpunk 2
Když se mi 1% low FPS konečně ustálilo nad 60, byl to ten nejlepší pocit. Na začátku při simulaci zimy se obraz neustále mírně zasekával, GamePP Sensor Page ukazoval teploty mezi 88-95℃ a takt jádra skákalo mezi 3.0 a 4.0 GHz. Zkusil jsem v Windows zapnout vysoký výkon, ale kromě hlučného ventilátoru se nic nezměnilo, což mě fakt štvalo. Pak jsem v GamePP Fan Curve Config Panel nastavil agresivní odezvu nad 75℃ a optimalizoval startovací napětí PWM. V RTSS pak viděl jsem, že frame time klesl z kolísání 15-40ms na stabilních 11-18ms a město teď běží naprosto plynule.