Jonsbo CR-1400 ARGB hűtési ütemezés és teljesítmény Frostpunk 2-ben
Amikor az 1%-os low FPS végre stabilan 60 felett maradt, az egyszerűen csak zseniális érzés volt. Kezdetben, a téli túlélési szcenáriók során a kép gyakran 'befagyott', a GamePP szenzorok szerint a CPU 88-95℃ között ugrált, az órarend pedig 3.0-4.0 GHz között szaladt. Először próbáltam Windows-ban 'High Performance' módra kapcsolni, de csak a zaj nőtt, a hőmérséklet maradt magas, ami nagyon bosszantó volt. Ezután a GamePP Fan Curve Config Panelt használtam, a 75℃ feletti választ 'agresszív' módra állítottam, és optimalizáltam a PWM indító feszültséget is. Az RTSS monitoringban a frame time 15-40ms-ról 11-18ms-ra zuhant, a város futása pedig egyből selymes lett.