Řešení problémů s taktováním Noctua NH-D15 G2 v KCD 2
Když jsem jel koněm ulicí, obraz každých pár sekund mírně zamrzl, což v takové simulaci úplně ničí atmosféru. Otevřel jsem GamePP Hardware Sensor Page a i s tímto top chladičem teploty při špičkách skákaly mezi 82-88℃, takže takt kolísalo mezi 4.2 a 4.8 GHz. Nejdřív jsem zkusil v BIOSu dát ventilátory na plno, ale sice teplota klesla o 3℃, jenže hluk byl nesnesitelný a lagy zůstaly, což mi dokázalo, že prostétočení na max nepomůže s odezvou. Pak jsem v GamePP Fan Curve Config Panel zkrátil dobu odezvy v rozmezí 75℃-85℃ na 1 sekundu a upravil stupně otáček. V RTSS pak frame time klesl z kolísání 12-32ms na 9-15ms a všechno bylo buttery smooth.