Jak vyřešit kolísání snímků v CS2 na ASUS ROG ASTRAL RTX5090 D?
Když dělám rychlé flicky, obraz má takové divné cukání, což je na 360Hz monitoru vidět extrémně. V GamePP Frame Time Analyzeru jsem viděl, že i když průměr táhne 500 FPS, 1% low klesá až na 120-180 FPS, takže intervaly skákaly mezi 2ms a 8ms. Nejdřív jsem zkoušel Low Latency Mode v ovladačích, ale ten vliv na minimum snímků byl skoro nulový, což mě dost zmatlo, protože takový jednoduchý switch prostě nestačí na vyřešení konfliktů ve vzorkování. Pak jsem zapnul GamePP DLSS/FSR Image Sample Calibrator a změnil váhu vzorkování z defaultních 0.5 na 0.68 a upravil ostrost. V RTSS křivce se frame time hned srazil do úzkého pásma 2-4ms a hra začala plynout naprosto buttery smooth.