Miért akadozik a kép a CS2-ben az RTX5090 D kártyával?
Gyorsra húzott lövések alatt apró ugrások jelentkeztek a képen, amit egy 360 Hz-es monitoron egyszerűen lehetetlen figyelmen kívül hagyni. A GamePP Frame Time Analyzer segítségével láttam, hogy bár az átlag 500 FPS, a 1%-os low értékek 120-180 FPS közöttK ugranak, a frame time pedig 2ms és 8ms között szökik. Először a drivert próbáltam Low Latency módon, de ez szinte semmit nem tett a minimum FPS-hez, ami teljesen kiakasztott. Ezután bevetettem a GamePP DLSS/FSR Image Sample Calibrator eszközt, a mintavételi súlyozást 0.5-ről 0.68-ra emeltem, és az élességet is finomítottam. Az RTSS görbéje azonnal összezsugorodott egy 2-4ms-os sávba, a játékmenet pedig buttery smooth lett.